مزایای سیستم گرمایش از کف با نیوپایپ

سیستم گرمایش از کف با استفاده از نیوپایپ دارای مزایای فراوانی است. این مزایا کمک کرده تا این سیستم به عنوان یکی از بهترین سیستمهای گرمایشی مورد استقبال کاربران قرار
گیرد. برخی از این مزایا عبارتند از:
1 – آسایش بالا
2- هزینه بهره برداری و مصرف انرژی پایین
3- عدم اشغال فضا و آزادی عمل در چیدمان دکوراسیون -۴- کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری
4- عمر زیاد
5- عدم ایجاد گرد و غبار در فضا
6- بهداشت محیط
7- از بین رفتن رطوبت در کف
8- ثابت بودن حرارت
9- هوای پاکیزه تر و خشک نشدن هوا
10- بی صدا بودن
11- استفاده از منابع حرارتی مختلف
12- سیستم نوین گرمایشی و در نتیجه بالا رفتن ارزش افزوده ساختمان
13- تأثیر در گردش خون بهتر و تنفس راحت تر و مطبوع ترنیوپایپ

کاربردهای سیستم گرمایش از کف

امروزه سیستم گرمایش از کف با استفاده از نیوپایپ به دلیل دارا بودن مزایای فراوان یکی از پرکاربردترین سیستم های گرمایش در تمام دنیا است. مهمترین کاربرد این سیستم، در ساختمانهای و واحدهای صنعتی محیط اطراف استخرها اماکن مذهبی و تاریخی سالن مرغداری ها و کتابخانه ها بیمارستانها هتلها رستورانها سالنهای اجتماعات و فروشگاه ها اشاره کرد. همچنین سیستم ذوب برف و یخ آن مناسب برای اماکنی مانند باند فرودگاه ها سطح پیاده روها ورودی پارکینگها و … است.
مسکونی است. این سیستم توانسته با فراهم آوردن شرایط آسایش بی نظیر برای ساکنین، یکی از سیستم های گرمایشی محبوب در ساختمانهای مسکونی باشد.
از دیگر موارد کاربرد سیستم گرمایش از کف میتوان به اجرای این سیستم در فضای آموزشی ادارات و اماکن تجاری گلخانه ها و چمن ورزشگاه ها، کارخانجات اشاره کرد.

نیوپایپ و اهمیت موضوع طراحی سیستم گرمایش از کف در آن

باید بپذیریم که قرار دادن منبع حرارتی و تأمین حرارت در یک ساختمان، بدون داشتن طرح از پیش تعیین شده آن کاملاً ریسک است و باید آگاهی کامل نسبت به محدودیتهای حداکثر و حداقل حرارت وجود داشته باشد. طراحی سیستم گرمایش از کف با استفاده از نیوپایپ بسیار با اهمیت بوده و باید توسط فردی مسئولیت پذیر و با تجربه در این زمینه انجام شود به طوری که اجرای صحیح این سیستم بدون در دست داشتن نقشه طراحی شده تقریباً غیر ممکن است. متأسفانه طراحی غیر اصولی و عدم نصب صحیح سیستم گرمایش از کف باعث عدم اطمینان به این سیستم و تصورات نادرست درباره آن توسط کارفرمایان شده است. همه طرح های تأسیساتی داخل پروژه نیازمند یک نقشه جهت بررسی دقیق است. با تهیه نقشه اجرایی لوله کشی سیستم گرمایش از کف مجری از نحوه قرارگیری لوله ها در کف ساختمان مطلع شده و عملاً از بروز اشتباه در زمان نصب جلوگیری میشود. همچنین دیگر نیاز نیست مجری طرح با روشهای سعی و خطا، سیستم را اجرا کند یا به واسطه برشهای غیر دقیق رول لوله را به تکه های ناکارآمد تبدیل کند. با این روش کار و تهیه نقشه اجرا از وقوع هر موضوع دیگری که با اصول مورد تأیید طراح سیستم تطابق ندارد جلوگیری میشود همچنین سرعت اجرای سیستم با وجود نقشه اجرایی بالا میرود با تهیه نقشه طول مدارها مشخص شده و در هنگام خرید وسایل سیستم لوله کشی گرمایش از کف از تحمیل هزینه اضافی به مالک جلوگیری به عمل آمده و قرارداد محکم تر و دقیق تری بین مالک و مجری و فروشنده منعقد خواهد شد. داشتن یک طرح همچنین میتواند در زمان تعمیرات جهت انجام دسترسی آسان بازسازی و همین طور جلوگیری از صدمه زدن به لوله طی عملیات ناخواسته ای همانند برشکاری و سوراخ کاری در کف و حتی فروش منزل به مالک بعدی کمک شایانی کند. امروزه با توجه به افزایش برنامه های کامپیوتری و ارزان و در دسترس بودن آنها استفاده از این برنامه ها جهت ترسیم نقشه سیستم گرمایش از کف همگانی شده است. بهترین و مطمئن ترین روش پیشنهادی برای طراحی این سیستم ترسیم با برنامه اتوکد است برای شروع طراحی سیستم گرمایش از کف نیوپایپ ابتدا باید کاربری و موقعیت جغرافیایی پروژه مشخص شده باشد. نوع سیستم کنترلی و جنس کف نیز برای طراحی حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید